w sprawie ustalenia terminów przerw w pracy publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Tczów na rok szkolny 2022/2023
Zarzadzenie_Nr_42.2023_Wojta_Gminy_Tczow_z_dnia_21_czerwca_2023r..pdf
w sprawie ustalenia terminów przerw w pracy publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Tczów na rok szkolny 2022/2023
Zarzadzenie_Nr_42.2023_Wojta_Gminy_Tczow_z_dnia_21_czerwca_2023r..pdf
PRZYWÓZ: Brzezinki (bez zmian) PRZYWÓZ: Tczów (bez zmian)
ODWÓZ: Brzezinki 11:00 ODWÓZ: Tczów 10:30
PRZYWÓZ: Janów
Józefów – godz. 9:20
Janów – godz. 9:25
Lucin – godz. 9:30
Szkoła – godz. 9:45
ODWÓZ: Janów 13:20
Dzień 19 czerwca 2023 r. na długo zapadnie w pamięci uczniów klasy 8, którzy uczestniczyli w wycieczce do Sejmu RP. W trakcie zwiedzania zostaliśmy zapoznani m.in. z historią Sejmu, jego funkcjami, organami, procesem ustawodawczym, a także mieliśmy zaszczyt spotkać się z Posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Panem Andrzejem Kosztowniakiem, który zapoznał nas z pracą parlamentarzystów i udzielił mądrych, życiowych rad.
Po zwiedzeniu Sejmu złożyliśmy kwiaty pod tablicą upamiętniającą Posłów i Senatorów RP, którzy zginęli w Katastrofie pod Smoleńskiem. Następnie udaliśmy się na spacer do Łazienek Królewskich.
Serdeczne dziękujemy Panu Arkadiuszowi Baranowi Wójtowi Gminy Tczów za piękną lekcję patriotyzmu, tak ważną w życiu młodego człowieka.
14.06.2023 r. uczniowie klasy pierwszej Lena Tarnowska i Szymon Pawelec uczestniczyli wraz z opiekunem w I Turnieju Warcabowym organizowanym przez MSCDN w Radomiu, który pozwolił sprawdzić uczniom swoje umiejętności. W turnieju brali udział uczniowie klas I-III szkół podstawowych biorących udział w projekcie „Warcaby w mazowieckiej szkole”.
Turniej rozegrany był w trzech grupach:
Grupa A - kl. I
Grupa B - kl. II
Grupa C - kl. III
System rozgrywek: 10 minut na zawodnika, system szwajcarski, 7 rund.
Nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę - Lena Tarnowska zdobyła I miejsce, za które otrzymała medal, dyplom, oraz grę planszową, zaś Szymonowi niewiele zabrakło do wygranej - otrzymał dyplom za udział oraz nagrodę pocieszenia – piłkę.
Uczniowie pełni wrażeń i emocji szczęśliwi wrócili do domu z zamiarem doskonalenia swoich umiejętności oraz wzięcia udziału w kolejnym turnieju warcabowym.
W dniu 7 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klasy pierwszej wybrali się na wycieczkę do kina „ Świt” w Zwoleniu na film animowany pt. „Super Mario”. Następnie odwiedzili Państwową Straż Pożarną w Zwoleniu.
Celem wycieczki było również poznanie pracy strażaków, kształtowanie świadomości znaczenia i charakteru pracy strażaków, zapoznanie się z wyposażeniem wozów oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych. Już samo wejście do budynku PSP wzbudziło u dzieci zafascynowanie oraz wielki podziw. Dzięki życzliwości strażaków, dzieci mogły z bliska przyjrzeć się tak ciężkiej pracy, miały one możliwość zobaczyć i dotknąć niemal każdej rzeczy. Panowie pokazali dzieciom wozy strażackie, oraz sprzęt ratowniczy. Dzieciaki wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo- gaśniczych.
Po wizycie w PSP przedszkolaki oraz uczniowie klasy pierwszej udały się na wycieczkę pieszą do lodziarni oraz restauracji. Celem wyjścia było utrwalenie zasad poruszania się po chodnikach, przechodzenia przez jezdnię oraz kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.
Dzień był naprawdę udany!😊
Dnia 31 maja w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Mamy i Taty”. Na zaproszenie dzieci przybyli do szkoły niezwykli goście – Mamusie, Tatusiowie, Pan Wójt Arkadiusz Baran oraz pani Dyrektor Marta Majewska.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z uczniami klasy pierwszej przygotowali dla swoich kochanych Rodziców przedstawienie pt. „Historia mamy i taty”. Nie zabrakło również pokazów tanecznych. Dzieci w wyjątkowy sposób wyrażały swoją wdzięczność, szacunek, a nade wszystko okazywały swoją miłość.Po wspaniałym występie Rodzice otrzymali prezenty z okazji ich święta.
Następnie głos zabrała pani Dyrektor, która złożyła Rodzicom życzenia i pochwaliła dzieci za piękne wykonanie w/w przedstawienia. Pan Wójt również przyłączył się do życzeń i podziękowań, a dzieci obdarował upominkami.Po części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek przy pięknie zastawionym stole.
Cała uroczystość została uwieczniona na fotografiach – dzięki czemu wspaniała zabawa i niecodzienna atmosfera zostaną na długo w pamięci wszystkich uczestników.
Dnia 19-go maja 2023 roku wyruszyliśmy na wycieczkę autokarową do Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Wycieczka została zorganizowana w ramach programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”.
Już po przekroczeniu bramy zdaliśmy sobie sprawę z tego, w jak wyjątkowym miejscu dane nam było się znaleźć. Przepiękny, rozległy park, starannie utrzymany od razu zachęcił nas do chwilowego chociaż odpoczynku w nim. Główną aleją doszliśmy do Muzeum. Pani przewodnik oprowadziła nas po salach, zaprezentowała informacje dotyczące życia i twórczości poety oraz dzieje jego rodziny. Opowieść została wzbogacona prezentacją multimedialną i oglądaniem eksponatów zgromadzonych w sześciu salach. Na uwagę zasługuje bogaty zbiór starodruków, rękopisów oraz rzeźb i obrazów z XIX i XX wieku. Dopełnienie kolekcji stanowią meble i przedmioty codziennego użytku z epoki renesansu.
Udaliśmy się też do parku, obejrzeliśmy sławny obelisk i odpoczęliśmy na ławeczkach, wsłuchując się w szum starych drzew.
Następnie pojechaliśmy do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zwoleniu, w której zostaliśmy miło przyjęci i oprowadzeni po różnych pomieszczeniach. Poznaliśmy specyfikę pracy strażaka oraz zasady bezpiecznego zachowania w sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu. Nasza wizyta w Straży związana była z realizacją założeń Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa .
Wycieczka do rodzinnych miejsc wielkiego humanisty, poety niezwykłego talentu, stanowiła niepowtarzalną lekcję języka polskiego a także historii. Natomiast spotkanie ze strażakami wzbogaciło naszą wiedzę o ich pracy i zasadach bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach.
To był udany dzień!
Dnia 17 maja 2023 roku nikt nie zaspał i w doskonałym humorze wyruszyliśmy na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Program wycieczki był atrakcyjny i nawet kapryśna pogoda nie zepsuła naszych planów. Dojechaliśmy do Świętej Katarzyny i stamtąd zaczęliśmy naszą wspinaczkę na Łysicę zwaną Łysą Górą. Gdy zdobyliśmy szczyt pani przewodnik przybliżyła nam historię regionu i proces powstawania Gór Świętokrzyskich oraz oprowadziła nas po Klasztorze Misjonarzy Oblatów, w którym znajdują się relikwie drzewa Krzyża Świętego. Otrzymaliśmy również błogosławieństwo tymi relikwiami.
Następnie przeszliśmy do Muzeum Przyrodniczego Świętokrzyskiego Parku Narodowego i podziwialiśmy niezwykłe eksponaty. Z pomocą spektaklu światła, dźwięku, multimediów, dioramy i innych udogodnień mogliśmy poznać niezwykłą faunę i florę parku oraz dzieje Gór Świętokrzyskich w ujęciu geologicznym i paleontologicznym. Prześledziliśmy kształtowanie się terenu parku na przestrzeni dziejów i dowiedzieliśmy się o działalności człowieka na tym terenie od starożytności po współczesność. Schodząc z góry, zerknęliśmy na Gołoborze, które w tym dniu było zamglone.
Kolejnym punktem programu było miasto Kielce, więc szlakiem naszego patrona Stefana Żeromskiego udaliśmy się na spacer po kieleckich ulicach i uliczkach. Byliśmy m.in. w miejscach, które pisarz opisał w powieści „Syzyfowe prace”. W końcu ruszyliśmy do Rezerwatu Geologicznego Kadzielnia, który zrobił na nas ogromne wrażenie, a szczególnie znajdująca się na jego terenie jaskinia, którą zwiedzaliśmy razem z panią przewodnik. Poznaliśmy historię powstania jaskini, a także przeszliśmy jej korytarzami. Dowiedzieliśmy się również wielu ciekawych rzeczy o „jej mieszkańcach”.
Ostatnim punktem programu był oczywiście obiecany McDonald’s.
Pogoda była kapryśna, ale nie popsuła nam humoru. Cali i szczęśliwi wróciliśmy do domu. Był to dzień pełen pozytywnych emocji.
Podróże kształcą! My też tak uważamy!
Powered by aSc EduPage